×

Ikke medlem?
Bli medlem her

×

YS Stat-leder Pål N. Arnesen kan koste på seg et lite smil etter nattens tunge forhandlinger hos Riksmekleren. De statsansatte fikk økonomisk uttelling på linje med de øvrige oppgjørene så langt, og man unngikk å måtte bruke streikevåpenet. Foto: Vetle Daler

Det blir ingen streik i staten

Det er enighet i lønnsoppgjøret i staten. – Vi har fått et resultat vi kan leve med, sier Pål N. Arnesen, leder i YS Stat.


Etter mekling fire timer på overtid kom partene hos Riksmekleren til enighet om ny tariffavtale i staten natt til torsdag. Dermed er streik avverget.

– De statsansatte får et generelt tillegg på linje med det andre grupper har fått, altså i tråd med rammen fra frontfaget på 1,7 prosent, og det er vi tilfreds med, sier Pål N. Arnesen, leder i YS Stat. I tillegg til et generelt tillegg til alle er det gjort enkelte mindre justeringer i hovedtariffavtalen.

– Staten avviste i utgangspunktet alle våre økonomiske krav, så dette viser at denne meklingen har vært nyttig, sier Arnesen. Lønnstillegget blir gitt med virkning fra 1. oktober. Det vil i år ikke bli gjennomført lokale forhandlinger. Også de andre hovedsammenslutningene – LO Stat, Unio og Akademikerne – har kommet til enighet med staten.


Share Share Share

Medlem

Vinnere av ipad og høyttaler

SkL har i høst hatt vervekampanje. Nå kan vi endelig avsløre heldige vinnere av ipad og høyttaler.

SkL blir en del av Delta

Etter et vellykket prøveår har et enstemmig landsstyre i SkL besluttet å bli en selvstendig organisasjon i Delta.

Hans-Erik Skjæggerud ny YS-leder

YS-kongressen valgte i dag Hans-Erik Skjæggerud til ny leder.
Lizzie Ruud Thorkildsen er valgt som ny nestleder.

SkL - Skatteetatens Landsforbund

Lakkegata 23
0187 Oslo
Kart

Denne siden benytter cookies

Vi bruker informasjonskapsler (cookies) for å støtte din brukererfaring. Ved å fortsette å bruke vårt nettsted, samtykker du til vår bruk av inforsjonskapsler. Detaljer

 

Tlf: 21 01 36 98
Epost: post@skl.no

 

Tlf: 21 01 36 98
Epost: post@skl.no

Utviklet av Imaker as